İŞYURTLARI DAİRE BAŞKANLIĞI İLE TİGEM ORTAK İŞBİRLİĞİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ
 623

          İşyurtları Daire Başkanlığı ile TİGEM arasında tarım ve hayvancılık alanında ortak iş birliği çalışması yapılması konusunda İşyurtları Daire Başkanlığında 27 Eylül 2018 tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi.

               TİGEM adına Genel Müdür Ayşe Ayşin Işıkgece ve diğer Kurum yetkililerinin katıldığı toplantıya İşyurtları Kurumu adına Daire Başkanı Murat Atan, tetkik hâkimleri, şube müdürleri ve ar-ge uzmanları katıldı.

          Toplantıda, TİGEM’e ait bazı tarım arazilerinin İşyurtları tarafından işletilmesi ve bu arazilerde mesleki eğitim çalışmaları kapsamında hükümlülerin çalıştırılması konusunda değerlendirmeler yapılarak Dalaman’da bulunan TİGEM arazilerinde bu amaçla bir pilot çalışma başlatılmasına karar verildi. Ayrıca Antalya’da TİGEM’e ait tesislerde üretilen yerli tohumların işyurdu tarımsal faaliyetlerinde kullanılması ve yaygınlaştırılması konuları değerlendirildi.

          Toplantı sonunda, TİGEM ile İşyurtları Daire Başkanlığı arasında tarım ve hayvancılık alanında ortak iş birliği çalışmalarının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi konularında mutabakat sağlandı.

Fotoğraf Galerisi

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı | 2018