İŞYURTLARI KURUMU DAİRE BAŞKANLIĞINDAN KIRIKKALE ZİYARETİ
 619

İşyurtları Daire Başkanlığı tarafından 22.01.2019 tarihinde Kırıkkale iline bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların yeniden topluma kazandırılması kapsamında istihdama yönelik birçok iş kolunda mesleki eğitim çalışmaları yürüten İşyurtları Kurumu, sektör ihtiyaçları doğrultusunda yeni iş kolları açılması ile mevcut üretim faaliyetlerinin daha nitelikli hale getirilmesi noktasında bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, sürekli olarak kendini yenileyen dinamik bir yaklaşım sergilemektedir. Bu doğrultuda, Kırıkkale Üniversitesiyle birlikte yürütülmesi planlanan et ve süt üretim tesislerinin fizibilite çalışmaları için İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat ATAN, Tetkik Hakimi Murat ÜNLÜ, Kamu İhale Kurumu Grup Başkanı Bülent BÜBER tarafından Kırıkkale’ye bir ziyaret gerçekleştirildi.

Kırıkkale Üniversitesi Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer VARIŞLI’nın da eşlik ettiği heyet, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet AYAZ'ı, akabinde Keskin Kaymakamı Muammer KÖKEN öncülüğünde Hacı Taşan Kültür Merkezini ziyaret etti ve Kırıkkale Üniversitesi ile ortak proje olan et ve süt üretiminin gerçekleştirilmesi planlan arazide incelemelerde bulundu.

Heyet daha sonra işyurtları faaliyetlerini yerinde görmek amacıyla Keskin Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi. Atölyelerde incelemelerde bulunan heyetin, hayata geçirilmesi planlanan et ve süt üretim çiftliği hakkında Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan ASLAN ile görüşerek bilgi alış verişinde bulunmasının ardından ziyaret sona erdi.

Fotoğraf Galerisi

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı | 2018