İşyurtları Kurumu İzmir Fuarının Açılışı Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Bilal Uçar Ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İpek Tarafından Yapıldı

Başkanlık21 Kasım 2016 Pazartesi

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından “Ürün ve El Sanatları İzmir Fuarı” “İzmir Bostanlı Sahil Yolu”nda 18 Kasım 2016 tarihinde açıldı.

Açılışı Adalet Bakan Yardımcısı Bilal UÇAR ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İPEK tarafından yapılan Fuarın açılış programına; İzmir Valisi Sayın Erol AKYILDIZ, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Sayın Basri BAĞCI ve Musa HEYBET, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Kanunlar Genel Müdürü Ekrem ÇETİNTÜK, Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Alparslan AZAPAĞASI, Personel Genel Müdürü Sayın Muharrem ÜRGÜP, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Sayın Dr. Vehbi Kadri KAMER, Eğitim Dairesi Başkanı Sayın İbrahim ŞAHİN, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Sayın Birol TERLEMEZ, Teknik İşler Dairesi Başkanı Sayın Erdoğan BÖCEK, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mustafa DOĞRU, İzmir Adalet Komisyonu Başkanı Sayın İbrahim KORKMAZ, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Akif Celalettin ŞİMŞEK, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Kazım ARAPOĞLU, Karşıyaka Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Mümtaz ERDOĞAN, İzmir merkez ve çevre adliyelerde görevli hakim ve Cumhuriyet savcıları, ceza infaz kurumu müdürleri ve personelleri ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli müdür ve personelleri katıldı.

İzmir Bostanlı Sahil Yolu”nda düzenlenen İşyurtları Fuarına 77 ceza infaz kurumu katılmış, ayrıca Fuarda 210 personel görev almıştır.

Fuarı ilk iki gün 20.424 ziyaretçi ziyaret etmiştir. Bu yıl İşyurtları Kurumu tarafından Ülkemizin yedi ayrı yerinde yedi fuar düzenlenmiştir.