Adalet Bakanlığı Müşteşarı Sayın Kenan İpek'e İşyurtlarında Hükümlülere Verilen Tekstil İle İlgili Meslek Eğitim Çalışmaları Hakkında Bilgi Verildi

Başkanlık6 Ocak 2017 Cuma

4 Ocak 2017 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK'e işyurtlarında hükümlülere verilen tekstil ile ilgili meslek eğitim çalışmaları hakkında bilgi verildi. Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla kurulan İşyurtları Kurumunca 180'den fazla işkolunda uzman personel gözetiminde meslek eğitimleri verilmektedir.

İşyurtları Kurumunca Ülkemizin ihracatında önemli bir yere sahip tekstil sektörü ile ilgili hükümlülere verilen meslek eğitim kapsamında; üretimin planlanması, yeni modeller oluşturulması, bu modellere göre kalıpların hazırlanması, tekstil makinelerinin kullanımı ve bakımı konularında meslek eğitimi verilmektedir.

Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülere yönelik tekstil ile ilgili meslek eğitim çalışmaları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bursa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce eşofman takımı, Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce şort takımı üretilecektir. Bu çalışmalarla hükümlüler, tekstil ile ilgili aldıkları teorik mesleki eğitimi pratiğe dönüştürecekler ayrıca tecrübe kazanacaklardır.