Yüksek Seçim Kurulu Başkan Vekili Sayın Erhan Çiftçi İle Yüksek Seçim Kurulu Üyesi Sayın Kürşat Hamurcu İşyurtları Kurumu Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Etti

Başkanlık2 Şubat 2017 Perşembe

31 Ocak 2017 tarihinde Yüksek Seçim Kurulu Başkan Vekili Sayın Erhan Çiftçi ile Yüksek Seçim Kurulu Üyesi Sayın Kürşat Hamurcu İşyurtları Kurumu Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İşyurtları Kurumu Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde 30 farklı işkolunda aylık ortalama 600 hükümlü çalışarak meslek eğitimi almaktadır. Aralarında; Kızılcıhamam Hakimevi ve Ankara Adaletevi, Ankara Adalet Sarayının çay ocakları ve kafeteryası, içinde satış mağazası ve restoran ve kafeteryanın bulunduğu Şaşmaz Sosyal Tesisleri, teknik ofis, matbaa atölyesi, demir atölyesi ve tercüme büroları bulunduğu tesislerde hükümlüler önce teorik meslek eğitimi almakta daha sonra aldıkları teorik eğitimi çalışarak pratiğe dönüştürmektedir. İşyurtlarında meslek eğitimi alan hükümlüler ceza infaz kurumundan salıverildikten sonra iş bulabilmekte veya kendi işlerini kurabilmektedir.