Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Etti

Başkanlık20 Şubat 2017 Pazartesi

18 Şubat 2017 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek, hükümlülere verilen meslek edindirme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ'a ziyareti sırasında Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Sayın Burhanettin ESER ve Cengiz ÖNER eşlik etti.

Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce; meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmesi amacıyla, "rattan mobilya üretim tesisinde", "mobilya atölyesinde", "demir atölyesinde", "teknik ofiste" ve "seralarda" meslek eğitim çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

"Rattan üretim tesissinde" yıllık 8.000 adet mobilya, 2.000 metrekare "serada" yılda 40 ton sebze üretilmekte olup, "teknik ofiste" ceza infaz kurumlarının ve adalet saraylarının elektronik sistemlerinin ve teknik cihazların bakımı ve onarımı yapılmaktadır. Ayrıca Antalya Adalet Sarayının ve Antalya Bölge Adliye Mahkemesinin kafeteryaları, çay ocakları, fotokopi çekim merkezi, yabancı dil tercüme bürosu ve otoparkı Antalya Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce işletilmektedir.