Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz Yıldırım Tarafından İşyurtları Kurumu Atölye Sorumluları Birinci Değerlendirme Toplantısının Açılışı Gerçekleştirildi.

Başkanlık13 Mart 2017 Pazartesi

10 Mart 2017 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz Yıldırım tarafından "İşyurtları Kurumu Atölye Sorumluları Birinci Değerlendirme Toplantısının" açılışı gerçekleştirildi. Açılışa; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Cengiz ÖNER, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Sayın Dr. Vehbi Kadri KAMER ile Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ramazan SOLMAZ katıldı.

Dört gün sürecek Değerlendirme Toplantısına; 104 ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünde faaliyet gösteren 226 işyurdu atölyesindeki 42 farklı işkolunda görev yapan 237 atölye şefi katılmış olup, toplantıda 2016 yılında yapılan çalışmalar, 2017 yılında gerçekleştirilecek faaliyetler, hükümlü ve tutuklulara verilen mesleki eğitimler, iş güvenliği ve sağlığı eğitimleri, yatırım planları, atölyelerin modernizasyon çalışmaları, ürün tasarımları ve üniversitelerle yapılacak işbirliği çalışmaları değerlendirilecektir. Toplantıdaki eğitimlere; üniversitelerden öğretim görevlileri, iş güvenliği uzmanları ile kişisel gelişim uzmanları eğitici olarak katılacaktır.