İşyurtları Kurumu Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Dış Ve İç Mekan Süs Bitkisi Üretiminde Aranan Marka Oldu

Başkanlık20 Mart 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumu Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu dış ve iç mekan süs bitkisi üretiminde aranan marka oldu. Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması amacıyla ziraat mühendisleri ve teknikerleri tarafından hükümlülere çiçek toprak karışımını hazırlama, tokum ekimi ve tohumların viyolalara dikimi, çelik alma teknikleri, budama yöntemleri, ilaçlama, çiçek bakım ve gübreme yöntemleri konularında meslek eğitimi verilmektedir.

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce özel sektör işbirliği kapsamında 2017 yılında 10.000 adet YUCCA cinsi çiçek üretimi konusunda protokol imzalanmış olup, çiçekler üretilerek teslimi yapılmıştır.

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü dışında Ödemiş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde dış ve iç mekan süs bitkisi üretimi konusunda çalışmalar yapılmakta olup, bu yıl Maltepe, Devrek ve Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüklerinde dış ve iç mekan süs bitkisi üretimi başlayacaktır.