Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Etti

Başkanlık28 Mart 2017 Salı

22 Mart 2017 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek, hükümlülere verilen meslek edindirme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ'a ziyareti Sinop Valisi Sayın Hasan İPEK, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Duygu BAYAR, Sinop Milletvekili Sayın Nazım MAVİŞ ile Karabük Milletvekili Sayın Cumhur ÜNAL eşlik etti.

Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun; Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bölümünde 1.000 metrekare, Açık Ceza İnfaz Kurumu Bölümünde 2.500 metrekare kapalı alana sahip ileri teknoloji makine ve ekipmanlara sahip tekstil atölyesinde hükümlü ve tutuklular tekstil mühendisleri ve teknikerleri başta olmak üzere uzman meslek eğitim personeli rehberliğinde mesleki eğitim almaktadır.

İşyurtları Kurumu Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun tekstil atölyelerinde; ceza infaz kurumlarında görev yapan infaz ve koruma memurlarına pantolon, yağmurluk, palto ve kep, kamu kurumlarına ve ceza infaz kurumlarına nevresim ve çarşaf, sağlık kurumlarına hastane tekstil ürünleri üretilmektedir. Gömlek üretiminde Ülkemizin önemli bir markası olan İşyurtları Kurumu Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu "SİNCE" markası ile günde 1.500 adet gömlek üretmektedir.