Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İpek İşyurtları Kurumu Kalkandere Çay Paketleme Tesisini Ziyaret Etti

Başkanlık23 Mayıs 2017 Salı

18 Mayıs 2017 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK "İşyurtları Kurumu Kalkandere Çay Paketleme Tesisini" ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla İşyurtları Kurumunca Rize Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne 2.070 metrekarelik kapalı alanda ve yılık çay işleme kapasitesi 100 ton olan ileri teknoloji "Çay Paketleme Tesisi" kurularak, gıda ve ziraat mühendislerinin denetiminde 200 ve 400 gramlık teneke kutu siyah çay, 200, 500 ve 1.000 gramlık poşet siyah çay üretimine başlandı.

"Sayılı Gün" Markası ile Rize Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde üretilen siyah çaylar; rengi, aroması, TR ve TF oranlarıyla en üst kalitede çay olma özelliğini taşımaktadır.

Rize Kalkandere Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüce halen Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezinin çay ocakları ve kantini işletilmektedir.