İşyurtları Kurumu Süt Ve Süt Ürünleri Üretimindeki Çalışmaları İle Sektöre Örnek Oluyor

Başkanlık5 Haziran 2017 Pazartesi

süt ve süt ürünleri üretim tesislerinde gerçekleştirilen çalışmalarla, bir yandan meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olmasını sağlıyor, diğer yandan bu alanda faaliyet gösteren sektöre örnek oluyor.

2016 yılında İşyurtları Kurumuna ait ileri teknoloji süt ve süt ürünleri üretim tesislerinde "İyi Üretim Uygulamaları" ve "İyi Hijyen Uygulamaları" dikkate alınarak 13.222.1412 litre süt işlenerek, çeşitli gramajlarda yoğurt, peynir, tereyağ, ayran, günlük süt, kefir elde edilmiştir.

Her geçen gün süt ürünleri ürün yelpazesini genişleten İşyurtları Kurumu; güçlü teknik personel yapısı, güvenli ve yüksek kaliteli üretimi, yeni ürünleri ile pazar taleplerini karşılamadaki esnekliği, güçlü Araştırma ve Geliştirme Birimine sahip olması, iyi üretim uygulamaları ve iyi hijyen uygulamaları, üniversiteler yapıtı işbirliği ile bu alanda üretim yapan süt sektörüne örnek olmaktadır.

İş sağlığı ve güvenliğine son derece dikkat edilen ve bu konuda sürekli eğitim verilen tesislerde atık sulardan "biogaz sistemi" ile elektrik elde edilmesi için çalışmalar başlamıştır.