İşyurtları Kurumu Ülkemizin En Büyük Hayvancılık Yatırımlarından Birini Daha Tamamlandı

Başkanlık6 Haziran 2017 Salı

İşyurtları Kurumunca meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmesi amacıyla Ülkemizin en büyük hayvancılık yatırımlarından birini daha tamamlandı.

Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumuna kurulan "Küçükbaş Hayvan Tesisi"nin projesi ve yapımı İşyurtları Kurumu tarafından yapılmış olup, Tesisin yapımı 2015 yılında başlanmış ve 15 Mayıs 2017 tarihinde tamamlanmıştır. 5.250 metrekaresi kapalı olmak üzere 10.500 metrekare alana kurulu Tesiste 2.000 küçükbaş hayvanın yetiştirilecek olup, halen tesiste 1.449 küçükbaş hayvan bulunmaktadır.

Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumunda her biri 600 kapasiteli üç büyükbaş hayvan tesisi bulunmakta olup, günlük 150 büyükbaş hayvan ve 500 küçükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip ileri teknoloji makine ve ekipmanlara sahip bir kesimhane yer almaktadır.

İşyurtları Kurumunca Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumuna 800 metrekarelik "Köfte ve Kavurma Üretim Tesisi"nin yapımı devam etmekte olup, Tesisin bu yıl Ağustos ayında faaliyete geçmesi planlanmaktadır.