İşyurtları Kurumunca 2017 Yılının Dördüncü Fuarı Yozgat'ta Yapılacaktır

Başkanlık13 Haziran 2017 Salı

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen “2'inci Yozgat Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın açılışı 7 Temmuz 2017 tarihinde saat 10'da Cumhuriyet Meydanında yapılacaktır. Fuar 7-11 Temmuz 2017 tarihleri arasında açık kalacak ve saat 10.00-19.00 arası ziyaret edilebilecektir.

Fuarda 37 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır. Fuara ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı katılacak, bu birimler tarafından ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılacaktır.

2.600 metrekare alanda düzenlenecek Fuarda 122 ceza infaz kurumu personeli görev yapacaktır. Fuarın stantları ve sahnesi Akhisar Açık Ceza Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, LED Aydınlatması İskenderun Açık Ceza Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, afişlerin ve bayrakların basımı Ankara açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından imal edilecektir.

İşyurtları Kurumunca 2016 yılında Ülkemizin altı ayrı ilinde Fuar düzenlenmiş, bu Fuarları yaklaşık 600.000 misafirimiz ziyaret etmiştir. Bu yıl İşyurtları Kurumunca Antalya, İstanbul ve İzmir illerinde Fuarlar düzenlenmiş, Yozgat Fuarından sonra Rize, Elazığ, Ankara ve Denizli illerinde Fuarlar düzenlenecektir. İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen bu fuarlar gerek katılan kurum sayısı, gerek ürün çeşitliliği gerekse ziyaretçi sayısı dikkate alındığında Ülkemizin en büyük Fuar Organizasyonu olma özelliğini taşımaktadır.