İşyurtları Kurumu Tarafından Sincan Adalet Sarayının Yemekhane, Kafeterya, Satış Mağazası Ve Sosyal Tesisleri İşletilmeye Başladı

Başkanlık4 Temmuz 2017 Salı

Meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi, meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması amacıyla kurulan ve geçen yıl 50.000 den fazla hükümlü ve tutukluya çalışma olanağı sunan İşyurtları Kurumu, Adalet Saraylarında yemekhane, sosyal tesis, fotokopi, otopark, oto yıkama, çay ocakları, satış mağazası, kantin, temizlik hizmetleri vermektedir.

Bu kapsamda Sincan Adalet Sarayının yemekhane, kafeterya, çay ocakları, kantin ve satış mağazası Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından işletilmeye başlanmıştır.

Farklı alanlarda başarılı meslek eğitim çalışmaları veren Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce "Ayakkabı İmalat Tesisinde" geçen yıl 110.000 fazla ayakkabı üretilmiştir. Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce ayrıca; "Koltuk İmalat Tesisinde" Adalet Saraylarının ve ceza infaz kurumlarının ihtiyacı olan koltuklar imal edilmekte, Ankara "Sıhhiye Satış Mağazasını", "Közde Köfte Restoranı" ve "Otoparkı" ile "Danıştay Satış Mağazasını" ve "Ayaş Satış Mağazasını" işletmektedir.