Yoğun İlgi Gören İşyurtları Kurumu Denizli Fuarı Sona Erdi

Başkanlık11 Ağustos 2017 Cuma

4 Ağustos 2017 tarihinde açılışı yapılan Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Denizli'de düzenlenen ve hükümlülerin el emeği göz nuru ürünlerinin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu “Ürün ve El Sanatları Denizli Fuarı” Adalet Park karşısındaki Fuar Alanında düzenlenmiş ve Fuar 9 Ağustos 2017 tarihinde sona ermiştir.

Fuara 37 ceza infaz kurumu katılmış, 120 ceza infaz kurumu personeli görev yapmıştır. Beş gün süren fuarı yaklaşık 30.000 misafirimiz ziyaret etmiştir.

Fuarda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denizli Personel Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi tarafından muhteşem bir gösteri gerçekleştirilmiş, ayrıca GRUP İKM tarafından unutulmaz Türk Halk Müziği konseri verilmiştir.

Fuarın stantları ve sahnesi Akhisar Açık Ceza Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, LED Aydınlatması İskenderun Açık Ceza Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, afişlerin ve bayrakların basımı Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından yapılmıştır.

Bu yıl Antalya, İzmir, İstanbul ve Yozgat'ta İşyurtları Kurumu Fuarları düzenlenmiş olup, önümüzdeki aylarda Rize, Elazığ ve Ankara illerinde de Fuarlar gerçekleştirilecektir.

Geçen yıl Ülkemizin yedi ayrı ilinde düzenlenen İşyurtları Kurumu Fuarlarını yaklaşık 600.000 misafirimiz ziyaret ederek, ceza infaz kurumlarında sürdürülen eğitim, meslek eğitim ve psiko sosyal çalışmalar hakkında bilgi almışlardır. İşyurtları Kurumu Fuarları katılan ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğü sayısı, ürün çeşitliliği, ziyaretçi sayısı dikkate alındığında Dünyada ve Ülkemizde düzenlenen bu alandaki en büyük organizasyon olma özelliğini taşımaktadır.

(Ekte ziyaretçi defterinde yer alan görüşler yer almaktadır.)