İşyurtları Kurumunca Bergama Açık Ceza İnfaz Kurumunda Tarımsal Alanda Önemli Çalışmalar Yapılıyor

Başkanlık21 Ağustos 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumunca; meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmesi amacıyla Bergama Açık Ceza İnfaz Kurumunda üniversiteler ve kamu kurumları ile işbirliğinde "iyi tarım uygulamaları" ile ilgili teorik ve pratik eğitimler verilmektedir.

Bergama Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde; 16.615 metrekare alanda tarım, 20.000 metrekare alanda zeytincilik ve 1.200 metrekare alanda seracılık yapılmakta olup, başta zeytin, yeşil fasulye, salatalık, pırasa, kereviz, kırmızı lahana, patlıcan, marul, ıspanak, beyaz lahana, kabak, karnıbahar, brokoli, bezelye, bakla, salatalık, patates, karpuz ve kavun üretilmektedir.

tarımsal çalışmaların yanında Bergama Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü "Salça Üretim Tesisinde" kendi arazisinde üretilen domateslerden domates salçası imal edilmektedir.

Bergama Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce "iyi tarım uygulamaları" ile uzmanların gözetiminde ve kontrolünde üretilen sebzeler ve salça İşyurtları Kurumu Satış Mağazalarında satışa sunulmaktadır.