İşyurtları Kurumu Tarafından Ankara, İzmir, Edirne Ve Niğde'de Kurban Satış Ve Kesim Organizasyonu Gerçekleştirildi.

Başkanlık7 Eylül 2017 Perşembe

İşyurtları Kurumu tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda Ankara, İzmir, Edirne ve Niğde’de “kurban satış ve kesim organizasyonu” gerçekleştirildi.

Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde veteriner kontrolünde ve açık alanda yetiştirilen kurbanlıkların Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunda kesiminde 116 personel ile 170 hükümlü görev almış olup, 169 büyükbaş ve 404 küçükbaş kurbanın kesim işlemi tamamlanmıştır.

Veteriner kontrolünde ve iş güvenliği uzmanı denetiminde gerçekleştirilen kurban kesim işleminde, randevu saatinde kesim işlemine başlanması, hijyenik ortamın sağlanması, kesilen kurbanın yeterli büyüklükte parçalara ayrılması, paketlenmesi ve araçlara taşınması, kesim süresince ceza infaz kurumlarında üretilen ürünlerden oluşan ikramlıkların verilmesi, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından elma, elma sirkesi, kefir, süzme yoğurt satışının yapılması kurban sahipleri tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Ankara’da yaklaşık 1.587 kişi bu organizasyondan yararlanmıştır.

Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu dışında ayrıca İzmir-Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunda 248 küçükbaş kurban, Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumunda 119 büyükbaş kurban ve 110 küçükbaş kurban, Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumunda 531 küçükbaş kurban kesimi yapılmış, ayrıca Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda 71 küçükbaş kurbanın satışı yapılmıştır.

İşyutları Kurumunca 2017 yılı Kurban Organizasyonundan yaklaşık 3.000 kişi yararlanmıştır.