İşyurtları Kurumu Organik Tavuk Ve Yumurta Üretiminde Aranan Marka Oldu

Başkanlık11 Eylül 2017 Pazartesi

2015 yılında İşyurtları Kurumu Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde organik tavuk yetiştirme tesisi, Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda organik yumurta üretim tesisi kurarak, yaptığı çalışmalar ile organik tavuk ve yumurta üretimde aranan marka oldu.

Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde 3.000 tavuk kapasiteli bir organik tavuk yetiştirme tesisi ile başlayan organik et tavukçuluğu yetiştirme çalışmaları bugün dört ayrı tesiste 12.000 tavuk üretimi ile devam etmektedir. Yılda 48.000 organik tavuğun üretildiği tesislerde, her bir tesisin tavukların gezinti yapacağı ve besleneceği üç dönüm açık alan bulunmaktadır.

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde 1.500 tavuk kapasiteli iki ayrı organik tavuk yumurta üretim tesisi ile başlayan organik tavuk yumurtası üretim çalışmaları, bugün altı ayrı tesiste 9.000 tavuk ile devam etmektedir. Günde 8.000 organik tavuk yumurtasının üretildiği tesiste her bir tesisin tavukların gezinti yapacağı ve besleneceği altı dönüm açık alanı bulunmaktadır.

İşyurtları Kurumu organik et tavuğu ile organik tavuk yumurta üretimi ile ilgili yatımlarına devam etmekte olup 2018 yılında yeni tesisler faaliyete geçecektir.