İşyurtları Kurumunca İleri Teknoloji İkinci Et Ürünleri İşleme Tesisi Açıldı

Başkanlık2 Ekim 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumunca meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmesi amacıyla Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne 1.000 metrekare alana sahip ileri teknoloji makine ve ekipmanların kullanıldığı "Et Ürünleri İşleme Tesisi" kuruldu.

Gıda mühendisleri ve teknikerleri, diyetisyenler ve veterinerlerin görev aldığı tesiste, Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliğine uygun olarak hiç bir katkı ve koruyucu madde kullanılmadan Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce açık alanda yetiştirilen büyükbaş hayvanlardan günde bir ton kavurma ile 500 kilogram hazır köfte üretilmektedir.

İşyurtları Kurumunca ilk et ürünleri işleme tesisi Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde kurulmuş olup, bu Tesiste günde 450 kilogram kavurma ve 270 kilogram köfte üretilmektedir.

İşyurtları Kurumu "Et Ürünleri İşleme Tesislerinde" üretilen kavurma, sucuk ve hazır köfte ürünleri İşyurtları Satış Mağazalarında ve Fuarlarda satışa sunulmaktadır.