Yoğun İlgi Ve Beğeni Gören İşyurtları Kurumu Ankara Fuarı Sona Erdi

Başkanlık4 Ekim 2017 Çarşamba

26 Eylül 2017 tarihinde açılışı yapılan Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Ankara'da düzenlenen ve hükümlülerin el emeği göz nuru ürünlerinin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu “14'üncü Ürün ve El Sanatları Ankara Fuarı” Atatürk Kültür Merkezi Tören Alanında düzenlenmiş ve Fuar 2 Ekim 2017 tarihinde sona ermiştir.

Fuara 123 ceza infaz kurumu katılmış, 400 ceza infaz kurumu personeli görev yapmış, 100 ceza infaz kurumu personel çalışmıştır. Yaklaşık bir hafta süren Fuarı yaklaşık 75.000 misafirimiz ziyaret etmiştir.

Fuarda; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denizli Personel Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi tarafından muhteşem bir gösteri gerçekleştirilmiş, ayrıca GRUP İKM tarafından unutulmaz Türk Halk Müziği konseri verilmiştir.

Fuarda kullanılan 300 ahşap standın ve kamelyanın imalatı ve kurulumu Akhisar Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, fuarın, elektrik tesisatı, projektörleri ve LED aydınlatması İskenderun M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, brandalar ve bayraklar Eskişehir Açık Ceza İnfaz Kurumu, afişler ve kamere güvenlik sistemleri Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu, personelimizin kullandığı tişörtler ve diğer kıyafetler Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, karton bardaklar Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu, yaka kartlarını Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından imal edilmiştir.

Bu yıl; Antalya, İzmir, İstanbul, Yozgat ve Denizli illerinde İşyurtları Kurumu Fuarları düzenlenmiştir.

Geçen yıl Ülkemizin yedi ayrı ilinde düzenlenen İşyurtları Kurumu Fuarlarını yaklaşık 600.000 misafirimiz ziyaret ederek, ceza infaz kurumlarında sürdürülen eğitim, meslek eğitim ve psiko sosyal çalışmalar hakkında bilgi almışlardır. İşyurtları Kurumu Fuarları katılan ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğü sayısı, ürün çeşitliliği, ziyaretçi sayısı dikkate alındığında Dünyada ve Ülkemizde düzenlenen bu alandaki en büyük organizasyon olma özelliğini taşımaktadır.