Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül Ve Avrupa Birliği Bakanı Sayın Ömer Çelik Tarafından İşyurtları Kurumu Adana Göltepe Sosyal Tesisinin Açılışı Yapıldı

Başkanlık16 Ekim 2017 Pazartesi

14 Ekim 2017 tarihinde Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit GÜL ve Avrupa Birliği Bakanı Sayın Ömer ÇELİK tarafından otel, kafeterya, satış mağazası, otopark, spor alanları ve anfi tiyatrodan oluşan "İşyurtları Kurumu Adana Göltepe Sosyal Tesisinin" açılışı yapıldı. Açılışa; Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkan Vekili Sayın Mehmet YILMAZ, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK, Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Sayın Halil KOÇ, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Sayın Şaban YILMAZ ve Sayın Ömer Faruk YURDAER, Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Üyeleri Sayın Yaşar ŞİMŞEK ve Sayın Hüseyin ŞAHİN, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Ceza İşleri Genel Müdürü Sayın Aytekin SAKARYA, Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Alpaslan AZAPAĞASI, Personel Genel Müdürü Sayın Muharrem ÜRGÜP, Teknik İşler Dairesi Başkanı Sayın Erdoğan BÖCEK, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın Servet GÜL, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ali YELDAN ile Adana Bölge Adliye Mahkemesi ve Adalet Sarayında görevli hakim ve Cumhuriyet savcıları katıldı.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK ve Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Şaban YILMAZ tarafından "İşyurtları Kurumu Adana Akkapı Tarım İşletme Tesisi" ziyaret edilerek, sürdürülen tarım faaliyetler ve "iyi tarım uygulamaları" hakkında bilgi alındı.

Yaklaşık 28.000 metrekare arazi üzerine kurulu "İşyurtları Kurumu Adana Göltepe Sosyal Tesisinin"; otel bölümünde standart ve suit odalar, 340 metrekare kafeterya, 230 metrekare satış mağazası, 400 metrekare ve 360 metrekarelik iki ayrı restoran, otopark, 16.000 metrekare alanda tenis kortu, voleybol ve basketbol sahaları, seyir terası, çocuk parkı, anfi tiyatro ve peyzaj alanı bulunmaktadır.

Tesis inşaatın her aşaması tamamen Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce yapılmış olup, otel, kafeterya ve restoranların tefrişi Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünce gerçekleştirilmiştir. Sosyal tesiste bulunan satış mağazasında işyurtlarında üretilen; gıda ürünlerinden tekstil ürünlerine, hediyelik eşyalardan mobilya ürünlerine kadar yüzlerce ürün satışa sunulmaktadır. Satış Mağazası, İşyurtları Kurumunun en büyük satış mağazası olma özelliğini taşımaktadır. Tesiste görev alan personel bu alanda özel eğitim almıştır.

680 dönüm alana sahip "İşyurtları Kurumu Adana Akkapı Tarım İşletme Tesisi"nde Üniversiteler ve Araştırma Enstitüleri ile bir yandan hükümlüler “iyi tarım uygulamaları” konusunda eğitim almakta, diğer yandan tarımsal arazide bu eğitimler pratiğe dönüştürülmektedir.