İşyurtları Kurumunca Van Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde Yapımı Tamamlanan Üç Büyük Tesisin Açılışı Yapıldı

Başkanlık18 Ekim 2017 Çarşamba

Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmesi amacıyla İşyurtları Kurumunca Van Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde yapımı tamamlanan ve ileri teknoloji makine ve ekipmanlarla donatılan "Ekmek ve Unlu Mamuller Üretim Tesisi", "Tekstil Atölyesi" ve "Karton Bardak Üretim Tesisinin" yapımı tamamlanarak açılışı yapıldı. Tesislerin Açılışına, Van Valisi Sayın Murat ZORLUOĞLU, Van Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İbrahim KESKİN, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami BATTAL, Van Adalet Sarayında görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcıları ile il protokolü katıldı.

Geçen yıl açılan Van Açık Ceza İnfaz Kurumunda kurulan "Ekmek ve Unlu Mamuller Üretim Tesisi" 500 metrekare alanda gıda mühendislerinin kontrolünde ekmek ve unlu mamuller üretecek, "Tekstil Atölyesi" 400 metrekare alanda başta nevresim takımları, delil torbası, iç çamaşır ve hastane tekstil ürünleri imal edecek ve "Karton Bardak Üretim Tesisi" 100 metrekare alanda karton bardak üretimi yapacaktır.

Van Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde içinde kafeterya ve restoranların bulunacağı sosyal tesisin yapım çalışmaları devam etmektedir.