İşyurtları Çalışmalarının Birinci Değerlendirme Toplantısı Ankarada Yapıldı

Başkanlık8 Aralık 2014 Pazartesi

28.11.2014 tarihinde Ankara’da bulunan ceza infaz kurumu müdürleri ile işyurtları çalışmalarının değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Dr.Vehbi Kadri Kamer, hakimler Mikail Özdemir ve Mehmet Doğan katıldı.

Toplantıya katılan ceza infaz kurumu müdürleri, kurumlarında yürütülen işyurdu faaliyetleri ile 2015 yılına ilişkin çalışmaları ile hedefleri hakkında bilgi verdi.

Daire Başkanı Kamer, 1997 yılında kurulan işyurtlarının yapılan çalışmalarla bugün önemli bir yere geldiğini, bir yandan hükümlülerin meslek öğrendiği, diğer yandan kamu ve özel sektörle işbirliğinin gerçekleştiği, başka bir yandan ise hükümlülerin sigortalarının yapılıp kendilerine ücret ödendiği örnek bir kurum olduğunu, ürünlerin kalitesine, sağlamlığına, estetiğine önem verildiğini, üniversiteler ve ilgili kurumlarla işbirliği içinde çalışmaların geliştirildiğini, Ülkemizde işyurtlarının bir marka haline geldiğini ifade etti.

Kamer konuşmasının devamında, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarımızda örnek işyurdu faaliyetlerinin yapılan değerlendirme toplantıları ile yaygınlaştırılacağını, temel hedefin mesleği olmayan bütün hükümlülerin meslek edindirme eğitim sistemine dahil edilerek ceza infaz kurumundan salıverildikten sonra iş sahibi olabilmelerini sağlamak olduğunu, bu anlamda önemli bir başarıya ulaşıldığını ifade etti.