İzmir (şakran) Açık Ceza İnfaz Kurumu Kamu Kurumları İle Güçlü İşbirlikleri Geliştiriyor

Başkanlık31 Ağustos 2015 Pazartesi

Meslek eğitimi alan yaklaşık 350 hükümlüye çalışarak tecrübe kazanmalarına olanak sağlayan İzmir (Şakran) Açık Ceza İnfaz Kurumu kamu kurumları ile güçlü işbirlikleri geliştiriyor. Çalışmaları yerinde görmek ve kurum müdürleri ile işyurdu faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer İzmir Ceza İnfaz Kurumları kampüsünü ziyaret etti.

İzmir Kalkınma Ajansı ile gerçekleştirilen proje kapsamında; yatırımın % 33’ünün Kalkınma Ajansı tarafından karşılandığı “demir atölyesi” bir ay önce hizmete girerek belediyelere parklar için oturma grupları, askeri birlikler dolap üretimine başladı. Hükümlülere; demir doğrama, kaynak, boyama konularında eğitim verilen bu atölyeye, punç, ambalajlama, kesme ve boru bükme makineleri alınmış ve hükümlülere bu makinelerinin kullanma şekli hakkında bilgi verilerek, ceza infaz kurumundan salıverildikten sonra bu alanda iş bulmaları amaçlanmıştır.

Günde 22.000 ekmeğin üretildiği bu kuruma artan ihtiyacı karşılamak amacıyla 460 metrekarelik iki katlı tesis yapılmıştır. Yine belediyeler ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında 60 hükümlü bu kurumlarda çalışma olanağına sahip olmuştur.

2012 yılında hizmete giren ceza infaz kampüsüne bugüne kadar 34.000 ağaç dikilmiştir.