Beklenen İşyurtları Kurumu Ankara Fuarı 2-8 Ekim 2015 Tarihleri Arasında Atatürk Kültür Merkezinde Yapılacaktır

Başkanlık10 Eylül 2015 Perşembe

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen “Geleneksel 12’nci Ankara Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın açılışı 2 Ekim 2015 tarihinde saat 10'da Atatürk Kültür Merkezinde yapılacaktır. Fuar 2-8 Ekim 2015 tarihleri arasında açık kalacak ve saat 10.00-19.00 arası ziyaret edilebilecektir.

Fuarda 111 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır. Fuara ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı katılacak, bu birimler tarafından ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılacaktır.

Fuarın yemek bölümünde ceza infaz kurumlarında üretilen ürünlerin sunumu ve satışı yapılacaktır. Dünyada örneği bulunmayan bu büyüklükteki organizasyonun gerçekleştirilmesindeki temel amaç; ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, ayrıca ilgili kurumlarla sürdürülen işbirliğini güçlendirmektir.