Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumunda Üretilen Kişisel Bakım Ve Temizlik Ürünleri Bu Sektöre Örnek Oluyor

Başkanlık17 Eylül 2015 Perşembe

Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumunda üretilen; “Organik Sabun”, “Zeytinyağlı El ve Yüz Kremi, Sütlü Gece Kremi, Cep Kremi”, “Zeytinyağı Özlü Şampuan”, “Kadın ve Erkek Duş Jeli”, Zeytinyağı Özlü Kolonya, Traş Kolonyası, Oda Spreyi”, “Sıvı Bulaşık Deterjanı, Yüzey Temizleyici, Çamaşır Suyu ve Cam Temizleyicisi” ile kişisel bakım ve temizlik sektörüne örnek çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Organik sabun; organik sertifikalı kekik ve papatya özlerinden oluşmakta, egzama, akne gibi cilt ve deri hastalıklarını önlemekte, mikropları öldürmekte, tedavi edici özelliği ile cilt sağlığını korumakta, A vitamini, beta-karoten ve mineraller açısından zengin bulunmakta, tahriş olmuş ciltleri temizleyerek ferahlatmakta, cildi tazeleyerek parlaklık vermektedir.

Kremler içeriğindeki %100 saf zeytinyağı, zeytin extratı, D ve E vitamini ile cildi nemlendirmekte, anti-bakteriyel ve anti-viral görevi görerek mikropları temizlemektedir.

“Şampuanlar”, saçın rengini korumakta, anti-statik etki oluşturmakta, saça nemlilik kazandırmakta, beslemekte, anti-mikrobakteriyel özelliği ile cildi korumakta ve etkin temizleme özelliği ile saçı ve deriyi temizlemekte, “duş jelleri” anti-mikrobakteriyel özellikte taşımakta, cildi nemlendirmekte, yenilemekte ve korumakta, “çiçeközlü sıvı sabun, zeytinyağı özlü sıvı sabun” cildi nemlendirmekte, yenilemekte, anti-bakteriyel ve anti-viral özellik taşımaktadır.

Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumunda üretilen kişisel bakım ve temizlik ürünleri "İşyurtları Kurumu Satış Mağazaları" ile 2-8 Ekim 2015 tarihleri arasında "İşyurtları Kurumu Ankara Fuarında" satışa sunulacaktır.