İşyurtları Ürünlerimiz Portekiz’de Büyük Beğeni Topladı

Başkanlık23 Aralık 2015 Çarşamba

Denizli Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumunda kadın hükümlüler tarafından; el emeği, göz nuru, ipek şal, yün şal, peştamal başta olmak üzere üretilen dokuma ürünleri Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen iki ayrı sergide ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

20-21 Kasım 2015 tarihlerinde Portekiz Cumhurbaşkanının eşi Sayın Maria Cavaco Silva’nın himayelerinde düzenlenen “Uluslararası Kordiplomatik Kermes”te Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumunda kadın hükümlüler tarafından üretilen sergilenmiştir.

Yine Portekiz Cezaevi ve Rehabilitasyon Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Portekiz Adalet Bakanlığı Genel Sekreterliği işbirliğinde 11-18 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen ve Portekiz Adalet Bakanı Sayın Francisca Van Dunem’in katıldığı bir törenle açılışı yapılan “Uluslararası Sosyal İçerme Sergisi”nde Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumunda üretilen dokuma şal ve peştamal ile pamuk güpürlü el havlusu ve çocuk bornozu teşhir edilmiştir. Her iki sergi nedeniyle Portekiz Büyükelçiği tarafından Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumuna gönderilen teşekkür mektubunda özetle “Kurumunuzun göndermiş olduğu ürünlerin de sergilendiği standımızın büyük beğeni topladığı, yüksek kalitedeki ürünlerinizin Portekizliler tarafından ilgiyle karşılandığı memnuniyetle gözlendiği” ifade edilmiştir.

Bu yıl Denizli Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından Somali’ye gerçekleştirilen "hastane tekstil ürünleri" ihracatından sonra Portekiz’de gerçekleştirilen iki ayrı sergiye katılım sağlanarak ceza infaz kurumlarımızda sürdürülen eğitim ve meslek edindirme çalışmalarının tanıtımı yapılmıştır.

(Fotoğraf Portekiz Cumhurbaşkanının eşi Sayın Maria Cavaco Silva ürünlerimizi incelerken)