İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumunda 2015 Yılında Gerçekleştirilen Faaliyetler İle 2016 Yılında Planlanan Çalışmalar Değerlendirildi.

Başkanlık22 Ocak 2016 Cuma

Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumunda 2015 yılında hükümlülere mesleki eğitim çalışmaları kapsamında; 22.186 geç tutuşur yatak, 900 elyaf tek ve çift kişilik yorgan, 33.400 elyaf yastık, 60 piknik masası, 240 piknik sandalyesi, 431 tablonun üretimi gerçekleştirilmiş ayrıca başta orman işletme müdürlüklerine ve ceza infaz kurumlarına dikenli tel ve fens teli imalatı yapılmıştır. Bu çalışmalara ilave olarak Ankara-İstanbul, İstanbul Antalya, Ankara Bursa karayolu üzerinde bulunan Zeki Bayrak Uygulamalı Sosyal Tesiste günde hafta içi 80 hafta sonu 300 kişinin yararlanmıştır.

Toplantıda; Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen bu faaliyetler ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından “açık ceza infaz kurumu faaliyetlerinde” kullanılmak üzere tahsis edilen kullanılamayan ve içinde binaların bulunduğu 542.000 m² kamu arazisinde yapılacak tarım ve hayvancılık çalışmaları değerlendirilmiştir. Bu arazide yapılacak işyurdu çalışmaları ile atıl kamu arazisinin ekonomiye kazandırılması ayrıca hükümlülerin meslek sahibi olması hedeflenmektedir.