Ayakkabı Sektöründe Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu Ülkemizin Markası ( Ay - Ce ) Haline Geldi

Başkanlık18 Nisan 2016 Pazartesi

15 Nisan 2016 tarihinde İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri KAMER Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti. Ziyarete; Sincan Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Şaban YILMAZ ile Cumhuriyet Savcısı Sayın Alican KARAKAŞ eşlik etti.

Ayakkabı sektöründe Ülkemizin en büyük "meslek eğitim merkezlerinden" biri olan Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumunda 130 hükümlüye halk eğitim merkezi tarafından görevlendirilen eğiticiler tarafından ayakkabı tasarımı, imali ve kalite kontrolü konusunda eğitim verilmekte, yine ceza infaz kurumunda bulunan koltuk imalat atölyesinde 50 hükümlü mesleki eğitim almaktadır.

2016 yılında modernize edilen Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu "ayakkabı atölyesinde" infaz ve koruma memurlarının yazlık ve kışlık botları ile bir çok kamu kurumunun personeli için ayakkabılar üretilmektedir. Yenilenen "çanta imalathanesinde" farklı modellerde kadın ve erkek çantası imal edilmekte, "koltuk imalat atölyesinde" başta Yargıtay ve Bölge Adliye Mahkemeler olmak üzere kamu kurum ve kuruluşların ihtiyacı olan farklı modellerde koltuk imalatı gerçekleştirilmektedir.