Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu 25 Farklı İşyurdu Çalışması İle Ülkemizin Önemli Bir Meslek Eğitim Merkezi Olarak Çalışmalarına Devam Ediyor

Başkanlık27 Nisan 2016 Çarşamba

Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması, meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin korunup geliştirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren işyurtları kurumunca çok farklı alanlarda meslek eğitim faaliyetleri planlanmakta, teorik ve pratik eğitimler verilmektedir. Bu kapsamda Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu 25 farklı işyurdu çalışması ile meslek eğitim merkezi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumunda sürdürülen işyurdu çalışmaları hakkında bilgi almak üzere İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer ile İstanbul Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Seçkin 25 Nisan 2016 tarihinde kurumu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumunda; gerek ceza infaz kurumunda bulunan atölyelerde, gerekse özel sektör işbirliği kapsamında oluşturulan tesisler ile kamu kurumları ile yapılan protokoller kapsamında farklı alanlarda yaklaşık 500 hükümlüye teorik ve pratik meslek eğitimi verilmektedir. Yeni meslek eğitim çalışmalarının başlatılması amacıyla 400 metrekarelik "yangın söndürme sistemleri imalat tesisi" ile 300 metrekarelik "seranın" kurulum çalışmaları devam etmekte olup, çalışmaların Mayıs ayı içinde bitirilmesi planlanmaktadır.