HABERLER

16 NİS

İşyurtlarından Yeni Bir İşkolu; Bıldırcın Yetiştiriciliği

Başkanlık 16 Nisan 2018 Pazartesi

İşyurtları Kurumuna bağlı olarak faaliyet gösteren işyurdu müdürlükleri birçok farklı alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanında da ülkenin ihtiyaç duyduğu çeşitlilikte üretimler yapmakta, sektör analizlerine uygun olarak istihdama yönelik mesleki eğitim çalışmaları yürütülmektedir. Gölpazarı Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde devam eden bıldırcın ve bıldırcın yumurtası yetiştiriciliği de bunlardan biridir.

Devamını Oku
11 NİS

İşyurtları Kurumunda Kurumsal Kimlik İle Stratejik Gelişim Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Başkanlık 11 Nisan 2018 Çarşamba

Adalet Bakanlığı bünyesindeki tüm kurumların; Kurum kültürüne, iç değerlerine uygun, yakın ve uzak hedefleri paralelinde, genel ve özel amaçları da göz önünde bulundurularak belirli bir kurumsal kimlik altında toplanması amacıyla Bakanlık tarafından başlatılan çalışma kapsamında İşyurtları Kurumunun, organizasyon yapısı, vizyonu ve misyonu, tanıtım ve halkla ilişkiler stratejileri, görsel yapısı gibi birtakım özellikler bakımından yeniden değerlendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Devamını Oku
30 MAR

İşyurtları Kurumu Daire Başkanından Akdeniz Bölgesinde Bulunan işyurdu Müdürlüklerine Ziyaret

Başkanlık 30 Mart 2018 Cuma

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat Atan ve Tetkik Hâkimi Mehmet Doğan Toprakkale, Adana, Kırıkhan, Tarsus ve Hatay Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlükleri ile İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünü ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulundu.

Devamını Oku
23 MAR

2018 Yılının İlk İşyurtları Fuarı Adana’da Düzenlendi

Başkanlık 23 Mart 2018 Cuma

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen ‘İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı’ 22 Mart 2018 tarihinde Adana’da açıldı. Bu fuarla Türkiye genelinde hizmet veren 66 Ceza İnfaz Kurumundaki atölyelerde hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ürün ve el sanatları Adanalıların beğenisine sunuldu.

Devamını Oku
23 MAR

İşyurtları “ İstanbul Jewelry Show ” Fuarında

Başkanlık 23 Mart 2018 Cuma

22-25 Mart 2018 tarihleri arasında CNR (İstanbul Fuar Merkezi)’de gerçekleşen “İstanbul Jewelry Show” adlı fuara Kütahya E Tipi, Bolu T Tipi, Sincan 2 No’lu L Tipi ve Oltu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlükleri ve İşyurtları Kurumunu temsilen Tetkik Hâkimi Murat Ünlü katıldı.

Devamını Oku

Hızlı Menü