HABERLER

25 EYL

İşyurtları Kurumu Tarafından Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumunun Süt İşleme Tesisi İleri Teknoloji Makineler İle Modernize Edildi

Başkanlık 25 Eylül 2017 Pazartesi

Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan meslek ve sanatlarının geliştirilmesi amacıyla 1994 yılında günde 3 ton süt işleme kapasitesi ile kurulan Kalecik Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Süt İşleme Tesisi yapılan yatırımlar ve tamamlanan AR GE çalışmaları ile ileri teknoloji makineler ile modernize edilerek günlük süt işleme kapasitesini 42 tona çıkarılmıştır.

Devamını Oku
21 EYL

Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde Elma Hasadı Başladı

Başkanlık 21 Eylül 2017 Perşembe

2016 yılında 1.343 dekar tarımsal arazide 1.341 hükümlünün "İyi Tarım Uygulamaları" konusunda mesleki eğitimin verildiği Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde elma hasadı başladı. Bu yıl 117 dekar alanda yapılan tarımsal çalışmalarda; 70 ton Galax Gola türü yazlık elma, 300-350 ton Red Cihief, Granny Smith ve Fuji türü kışlık elma hasadı beklenmektedir.

Devamını Oku
20 EYL

İşyurtları Kurumu Arazi Güvenlik Sistemleri Kuruyor

Başkanlık 20 Eylül 2017 Çarşamba

İşyurtları Kurumu arazilerin çevre güvenliğinin sağlanması amacıyla güvenlik sistemleri kuruyor. Bozöyük Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından arazilerin çevresine fens teli, helezon, düzlemsel ve düz hatlı jiletli tel, dikenli tel, dekoratif panel ve güvenlik panelleri kurulmaktadır.

Devamını Oku
18 EYL

İşyurtları Kurumu Resim Sanatının Geliştirilmesi Konusundaki Çalışmalarını Artırarak Devam Ettiriyor

Başkanlık 18 Eylül 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumu; meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirilmesi amacıyla 180'den fazla işkolundan meslek eğitimlerine devam etmektedir. Bu kapsamda İşyurtları Kurumunca "resim sanatının" geliştirilmesi amacıyla bu alanda hükümlülere eğitim verilmektedir.

Devamını Oku

Hızlı Menü