HABERLER

20 TEM

İşyurtları Kurumunca Üretilen Gömlek Ve Kravatlar Sektörde Aranan Marka Haline Geldi

Başkanlık 20 Temmuz 2017 Perşembe

İşyurtları Kurumunca Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce "SİNCE" markası ile üretilen gömlek ve kravatlar kalite ve estetiği ile sektörde aranan marka haline geldi. Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünün; Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bölümünde 1.000 metrekare, Açık Ceza İnfaz Kurumu Bölümünde 2.500 metrekare kapalı alana sahip ileri teknoloji makine ve ekipmanlara sahip tekstil atölyesinde moda tasarımcısı personelimiz tarafından tasarlanan gömlekler % 80 pamuk veya % 100 pamuk oranıyla "SİNCE" markası ile üretmektedir.

Devamını Oku
19 TEM

İşyurtları Kurumunca Akçakale Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne Acı Biber Üretim Tesisi İle Bal Üretim Tesisi Kuruldu

Başkanlık 19 Temmuz 2017 Çarşamba

İşyurtları Kurumu; meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla geçen yıl 1.686 ayrı tesis ve atölyede 50.000'inin üzerinde hükümlü ve tutukluya meslek eğitimi vermiş olup, İşyurtları Kurumunca hükümlülere verilen meslek eğitim çalışmalarını sürekli geliştirmektedir. Bu kapsamda; Akçakale Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne tahsis edilen 120 dönüm arazi üzerinde arıcılık çalışmaları ile iyi tarım uygulamaları kapsamında meyve ve sebze üretimine ile başlanmıştır.

Devamını Oku
18 TEM

İşyurtları Kurumunca Ankara Açık Ceza İnfaz Kurmu İşyurdu Müdürlüğüne Fidan, Dış Ve İç Mekan Süs Bitkisi Üretim Tesisi Kuruldu

Başkanlık 18 Temmuz 2017 Salı

İşyurtları Kurumunca meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla 180 farkı işkolunda devam meslek eğitim çalışmaları kapsamında Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne "Fidan, Dış ve İç Mekan Süs Bitkisi Üretim Tesisi" kuruldu.

Devamını Oku
17 TEM

İşyutları Kurumunca Tarımsal Çalışmalarda Büyük Bir Proje Daha Hayata Geçirildi: Center Pivot Sulama Sistemi

Başkanlık 17 Temmuz 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumunca tarımsal çalışmalarda Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne Ülkemizin en önemli sulama projelerden birini "Center Pivot Sulama Sitemini" kurarak örnek bir çalışma başlattı. Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması, meslek sahibi olan hükümlülerin sahip oldukları meslekleri geliştirmesi amacıyla kurulan 1997 yılında kurulan İşyurtları Kurumu, tarım ve hayvancılık çalışmalarında üniversiteler ve kamu kurumları ile sürekli işbirliği yaparak bu alanlardaki yatırımlarını sürekli geliştirmekte, daha fazla hükümlüye eğitim vermekte ve Ülkemize örnek projeler kazandırmaktadır.

Devamını Oku
14 TEM

İşyurtları Kurumunca Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığının Tefrişi Tamamlandı

Başkanlık 14 Temmuz 2017 Cuma

İşyurtları Kurumunca Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığının tefrişi tamamlandı. Ankara Grup Başkanlığının makam takımı, personel ile yaz işleri mobilya takımları, koltukları, tabelaları ve tabelaları Eskişehir Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü, perdeleri İzmir 4 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından üretilmiştir.

Devamını Oku
13 TEM

İşyurtları Kurumunca Atıl Tarım Alanlarının Ekonomiye Kazandırılmasında Önemli Bir Projeye Başlandı: Tarsus Topraksız Tarım Projesi

Başkanlık 13 Temmuz 2017 Perşembe

Tarsus Ceza İnfaz Kurumları Kampusu civarında bulunan atıl durumda 34.100 metrekare alanda kurulu 27.500 metrekarelik topraksız tarıma uygun 60 ayrı seranın meslek sahibi olamayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmesi ayrıca kullanılmayan atıl durumda olan arazinin ekonomiye kazandırılması amacıyla İşyurtları Kurumuna tahsis edildi.

Devamını Oku

Hızlı Menü