HABERLER

28 MAR

Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Etti

Başkanlık 28 Mart 2017 Salı

22 Mart 2017 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek, hükümlülere verilen meslek edindirme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ'a ziyareti Sinop Valisi Sayın Hasan İPEK, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Duygu BAYAR, Sinop Milletvekili Sayın Nazım MAVİŞ ile Karabük Milletvekili Sayın Cumhur ÜNAL eşlik etti.

Devamını Oku
24 MAR

İşyurtları Kurumunca 2017 Yılının İkinci Fuarı İstanbul'da Düzenlenecektir

Başkanlık 24 Mart 2017 Cuma

İşyurtları Kurumunca; Dünyada ve Ülkemizde bir örneği olmayan ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla "Ürün ve El Sanatları Fuarı" düzenlenmektedir. Fuarlarda ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından mesleki eğitim kapsamında üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenmekte, ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilmektedir.

Devamını Oku
22 MAR

Seydikemer Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce Hükümlülere Başarılı Meslek Eğitimleri Veriliyor

Başkanlık 22 Mart 2017 Çarşamba

Seydikemer Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce başta tarım olmak üzere onsekiz ayrı işkolunda hükümlülere başarılı mesleki eğitimler veriliyor. 37 dönüm arazide zeytincilik, 3 dönüm arazide seracılık yapıldığı Seydikemer Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce hükümlülere toprak bakımı, sulama, gübreleme, ilaçlama, tarım makinelerini kullanma başta olmak üzere "iyi tarım uygulamaları" konularında uzmanlardan eğitim verilmektedir.

Devamını Oku
21 MAR

İşyurtları Kurumu Antalya Fuarı Büyük Bir Beğeni İle Tamamlandı

Başkanlık 21 Mart 2017 Salı

9 Mart 2017 tarihinde Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Bilal UÇAR tarafından açılışı yapılan Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Antalya'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve hükümlülerin el emeği göz nuru ürünlerinin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu “5'inci Ürün ve El Sanatları Antalya Fuarı” bu yıl da Cumhuriyet Meydanında düzenlenmiş ve Fuar 16 Mart 2017 tarihinde sona ermiştir.

Devamını Oku
20 MAR

İşyurtları Kurumu Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü Dış Ve İç Mekan Süs Bitkisi Üretiminde Aranan Marka Oldu

Başkanlık 20 Mart 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumu Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu dış ve iç mekan süs bitkisi üretiminde aranan marka oldu. Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması amacıyla ziraat mühendisleri ve teknikerleri tarafından hükümlülere çiçek toprak karışımını hazırlama, tokum ekimi ve tohumların viyolalara dikimi, çelik alma teknikleri, budama yöntemleri, ilaçlama, çiçek bakım ve gübreme yöntemleri konularında meslek eğitimi verilmektedir.

Devamını Oku

Hızlı Menü