HABERLER

20 OCA

İşyurtları Kurumunca Ankara'da Kafeterya Açıldı

Başkanlık 20 Ocak 2017 Cuma

İşyurtları Kurumunca; meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmek amacıyla Ankara Sıhhiye'de kafeterya (Közde Köfte) açıldı. Kafeterya, İşyurtları Satış Mağazası ve Otoparkının yanında açılmış olup, İşyurtları Kurumunca üretilen ürünlerden imal edilen gıdalar satışa sunulmaktadır.

Devamını Oku
19 OCA

İşyurtları Kurumunun Adalet Saraylarındaki Çalışmaları Beğeni Topluyor

Başkanlık 19 Ocak 2017 Perşembe

Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması, meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla 1997 yılında kurulan İşyurtları Kurumu buğün 180'den fazla işkolunda çalışmalarına devam etmektedir. İşyurtları Kurumunca 2016 yılında yaklaşık 50.000 hükümlü ve tutukluya hem teorik hem çalışarak pratik meslek eğitimi verilmiştir.

Devamını Oku
18 OCA

İşyurtları Kurumu Konya Adalet Sarayı Satış Mağazası Açıldı

Başkanlık 18 Ocak 2017 Çarşamba

Bu yıl Ocak ayında İşyurtları Kurumu Konya Adalet Sarayı Satış Mağazası açıldı. İşyurtları Kurumunca Adalet Saraylarında faaliyet gösteren 36'ncı satış mağazası olan "Konya Adalet Sarayı Satış Mağazasında" işyurtlarında üretilen tekstilden gıdaya, hediyelik eşyadan deri ürünlerine kadar yüzlerce çeşit ürün satışa sunulmuştur.

Devamını Oku
17 OCA

İşyurtları Kurumunca Üretilen Bu Yılın Yeni Ayakkabı Modelleri Beğeni Topladı

Başkanlık 17 Ocak 2017 Salı

Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından üretilen bu yılın yeni kadın ayakkabı modelleri beğeni topladı. Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla ayakkabı imalatı ile ilgili verilen meslek eğitimler sonucu bir yandan hükümlüler meslek sahibi olmakta diğer yandan ceza infaz kurum personelinin bot ihtiyacı karşılanmaktadır.

Devamını Oku
16 OCA

İşyurtları Kurumunca " Emprenyenli Kereste Üretim Tesisi " Kuruldu

Başkanlık 16 Ocak 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumunca Devrek Açık Ceza İnfaz Kurumuna "Emprenyeli Kereste Üretim Tesisi" kuruldu. Meslek sahibi olamayan hükümlülerin meslek sahibi olması, meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla 180'den fazla işkolunda meslek edindirme çalışmalarını sürdüren İşyurtları Kurumu "Emprenyeli Kereste Üretim Tesisi" kurarak bir yandan bu alanda meslek eğitimleri verecek diğer yandan ceza infaz kurumlarının ihtiyacın olan emprenyeli kereste üretimi gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku
13 OCA

İşyurtları Kurumunca Şırnak Kapalı Ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda Ekmek Ve Unlu Mamuller Üretim Tesisi Kuruldu

Başkanlık 13 Ocak 2017 Cuma

Hükümlülerin başta ekmek ve unlu mamuller üretimi konusunda mesleki eğitim almaları ayrıca Şırnak Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumlarının ekmek ve unlu mamul ihtiyacının karşılanması amacıyla Şırnak Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda inşaatına geçen yıl başlanılan ekmek ve unlu mamuller üretim tesisi Ocak ayında hizmete girdi. Günlük 5.000 ekmek üretim kapasitesine sahip ve 300 metrekare olan tesiste ileri teknoloji makineler kullanılmaktadır. <

Devamını Oku
12 OCA

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Heyeti İşyurtları Kurumu Satış Mağazasında İncelemelerde Bulundu

Başkanlık 12 Ocak 2017 Perşembe

10 Ocak 2017 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başsavcısı Sayın Aşkan İLGEN, Başsavcı Yardımcıları Sayın Behiç ÖZTÜRK, Sayın Mahmut ATAKARA ve Sayın Ergül KIZILOKGİL ile Savcı Sayın Behrat MAVİOĞLU'dan oluşan heyet, hükümlü ve tutuklular tarafından işyurtlarında üretilen ürünlerin sergilendiği ve satışa sunulduğu İşyurtları Kurumu Satış Mağazasını ziyaret ederek Ülkemizdeki "İşyurtları Sistemi" hakkında bilgi aldı.

Devamını Oku

Hızlı Menü