HABERLER

31 OCA

İşyurtları Kurumunca İşletilen Sosyal Tesisler Büyük Beğeni Görüyor

Başkanlık 31 Ocak 2017 Salı

Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla İşyurtları Kurumunca 456 yatak kapasiteli yirmi ayrı yataklı sosyal tesis işletilmektedir. 2016 yılında İşyurtları Kurumunca işletilen yataklı sosyal tesislerde 293 hükümlü meslek eğitimi almış, ayrıca tesislerde misafirlerimiz 40.044 gün konaklamıştır.

Devamını Oku
20 OCA

İşyurtları Kurumunca Ankara'da Kafeterya Açıldı

Başkanlık 20 Ocak 2017 Cuma

İşyurtları Kurumunca; meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmek amacıyla Ankara Sıhhiye'de kafeterya (Közde Köfte) açıldı. Kafeterya, İşyurtları Satış Mağazası ve Otoparkının yanında açılmış olup, İşyurtları Kurumunca üretilen ürünlerden imal edilen gıdalar satışa sunulmaktadır.

Devamını Oku
19 OCA

İşyurtları Kurumunun Adalet Saraylarındaki Çalışmaları Beğeni Topluyor

Başkanlık 19 Ocak 2017 Perşembe

Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması, meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla 1997 yılında kurulan İşyurtları Kurumu buğün 180'den fazla işkolunda çalışmalarına devam etmektedir. İşyurtları Kurumunca 2016 yılında yaklaşık 50.000 hükümlü ve tutukluya hem teorik hem çalışarak pratik meslek eğitimi verilmiştir.

Devamını Oku
18 OCA

İşyurtları Kurumu Konya Adalet Sarayı Satış Mağazası Açıldı

Başkanlık 18 Ocak 2017 Çarşamba

Bu yıl Ocak ayında İşyurtları Kurumu Konya Adalet Sarayı Satış Mağazası açıldı. İşyurtları Kurumunca Adalet Saraylarında faaliyet gösteren 36'ncı satış mağazası olan "Konya Adalet Sarayı Satış Mağazasında" işyurtlarında üretilen tekstilden gıdaya, hediyelik eşyadan deri ürünlerine kadar yüzlerce çeşit ürün satışa sunulmuştur.

Devamını Oku
17 OCA

İşyurtları Kurumunca Üretilen Bu Yılın Yeni Ayakkabı Modelleri Beğeni Topladı

Başkanlık 17 Ocak 2017 Salı

Ayaş Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından üretilen bu yılın yeni kadın ayakkabı modelleri beğeni topladı. Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla ayakkabı imalatı ile ilgili verilen meslek eğitimler sonucu bir yandan hükümlüler meslek sahibi olmakta diğer yandan ceza infaz kurum personelinin bot ihtiyacı karşılanmaktadır.

Devamını Oku
16 OCA

İşyurtları Kurumunca " Emprenyenli Kereste Üretim Tesisi " Kuruldu

Başkanlık 16 Ocak 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumunca Devrek Açık Ceza İnfaz Kurumuna "Emprenyeli Kereste Üretim Tesisi" kuruldu. Meslek sahibi olamayan hükümlülerin meslek sahibi olması, meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla 180'den fazla işkolunda meslek edindirme çalışmalarını sürdüren İşyurtları Kurumu "Emprenyeli Kereste Üretim Tesisi" kurarak bir yandan bu alanda meslek eğitimleri verecek diğer yandan ceza infaz kurumlarının ihtiyacın olan emprenyeli kereste üretimi gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku

Hızlı Menü