HABERLER

26 EKİ

2015 Yılı Yatırım Planında Olan İnşaat Çalışmaları İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında Gerçekleştirilen Toplantı İle Değerlendirildi

Başkanlık 26 Ekim 2015 Pazartesi

İşyurtları Daire Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı ile 2015 yılında Kocaeli, Edirne, Niğde, Foça, Bolu, Dalaman, Erzurum, Kars, Adana, Ordu ve Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumlarında başlatılan inşaat çalışmaları, bu çalışmalar tamamlandıktan sonra kullanılacak makine ve ekipman alımları ile bu tesislerde çalışacak hükümlülerin eğitimi konuları değerlendirildi. Toplantıya İşyurtları Daire Başkanlığında görevli şube müdürleri, mimarlar veteriner, ziraat mühendisi, makine ve inşaat alanında görev yapan arge uzmanları ile ceza infaz kurumu birinci müdürleri, ikinci müdürleri ve ilgili personel katıldı.

Devamını Oku
20 EKİ

Fransa, İsveç, İngiltere, Romanya Ve Polonya'dan Gelen Ceza İnfaz Kurumları Uzmanları İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığını Ziyaret Etti.

Başkanlık 20 Ekim 2015 Salı

“Yetişkin Hükümlüler İçin Akademik ve Mesleki Eğitim Programları” konulu TAİEX Projesi kapsamında Ülkemize gelen İsveç Adalet Bakanlığı Cezai Konularda Bölüm Başkanı Sayın Nils HÄNNINGER, İngiltere South Wales Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Geoffrey HUGHES, EPEA Avrupa Cezaevleri Eğitim Kuruluşu Eğitim Uzmanı Sayın Paul TALBOT, Romanya Ulusal Cezaevi İdaresi Başkanlığı Topluma Kazandırma Dairesi Uzmanı Sayın Lucia PETRESCU, Fransız Cezaevi İdaresi Başkanlığı Uzmanı Sayın Annie KENZEY, Polonya Ceza İnfaz Kurumları Uzmanı Sayın Miroslaw ORYNCZAK ve Fransa Ulusal Eğitim Temsilcisi ve Bölgesel Pedagojik Müfettişi Sayın Isabelle BRYON İşyurtları Daire Başkanlığını ziyaret etti.

Devamını Oku
19 EKİ

Kamu Kurumlarının İhtiyaç Duyduğu Mobilyalar Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumunda Üretiliyor

Başkanlık 19 Ekim 2015 Pazartesi

Kamu kurumlarının ihtiyaç duyduğu mobilyalar Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumundaki 6.000 m² lik mobilya atölyesinde üretiliyor. Bu yıl; Yargıtay Başkanlığının, Bakanlığımızın bir çok biriminin, Ankara ve Istanbul Bölge İdare Mahkemesinin, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının, Gümüşhacıköy Açık Ceza İnfaz Kurumunu, Tapu ve Kadastro Ankara 1. Bölge Müdürlüğünün, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün ve Merkez Bankasının ihtiyaç duyduğu mobilyalar Sincan Açık Ceza İnfaz kurumunda üretimi tamamlanarak teslim edildi.

Devamını Oku
19 EKİ

Denizli Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurmu Tarafından Kadın Hükümlülere Verilen Meslek Eğitim Çalışmaları Yabancı Uzmanlar Tarafından Takdir Topladı

Başkanlık 19 Ekim 2015 Pazartesi

Türkiye, Romanya, Polonya, Fransa, Moldovya ve İtalya'nın katılımı ile oluşturulan "Learning By Doing (Yaparak Öğrenme)" isimli Erasmus Projesi kapsamında yirmisekiz yabancı ceza infaz kurumu uzmanı 15 Ekim 2015 Denizli Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti.

Devamını Oku

Hızlı Menü