HABERLER

30 KAS

İşyurtları Bir Adliyeyi Daha Donattı

Başkanlık 30 Kasım 2017 Perşembe

Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü ile Adana Bölge Adliye Mahkemesi arasında imzalanan protokol uyarınca üretilen kompakt arşiv dolapları, çelik raf ve soyunma dolaplarının montajı 2017 yılı Ekim ayı itibarıyla tamamlandı.

Devamını Oku
27 KAS

İskenderun M Tipi’nden Enerji Verimliliği Konusunda Örnek Çalışma

Başkanlık 27 Kasım 2017 Pazartesi

Günümüzde hızla artan nüfus, gelişen sanayi enerji verimliliği konusunu sürekli olarak gündemde tutmamıza yol açıyor. Özellikle modern yaşamın vazgeçilmezi elektrik enerjisi verimlilik çalışmaları konusunda Ar-Ge birimlerini en fazla meşgul eden konulardan biri. Ampul teknolojisi bu çalışmalar arasında en çok yol kat edilen alanlar arasında yer alıyor. Bugün tüm dünyada enerji tasarruflu ve uzun ömürlü ampuller yaygın bir şekilde kullanılmaya başlarken, eski tip sarı ışık yayan ampuller ise daha az tercih edilmeye başlandı. Enerji tasarrufu ve dayanıklılık konusunda LED olarak adlandırılan ampuller ise ilk sırada bulunuyor.

Devamını Oku
17 KAS

İşyurtları Bina Dış Cephe Aydınlatmalarında Renkleri Sanatla Buluşturdu

Başkanlık 17 Kasım 2017 Cuma

İşyurtları Kurumunca İskenderun M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne kurulan "Led Aydınlatma Ürünleri Üretim Tesisinde" meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirilmesi amacıyla LED aydınlatma sistemleri, bu sistemlerin üretimi ve montajı ile iş güvenliği ve sağlığı konularında mesleki eğitim verilmektedir

Devamını Oku
17 KAS

İşyurtları Kurumunca Zeytin Hasadı İle Birlikte Soğuk Sıkım Zeytin Yağı Ve Sofralık Zeytin Üretimine Başladı

Başkanlık 17 Kasım 2017 Cuma

İşyurtları Kurumunca meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla tarımsal alanda sürdürülen meslek eğitimleri kapsamında İşyurtları Kurumunun kendi arazilerinde iyi tarım uygulamaları ile üretilen zeytinlerin hasadı başladı. Toplanan zeytinlerden; İşyurtları Kurumunun kendi soğuk zeytin sıkma tesislerinde zeytinyağı üretilmekte ayrıca İşyurtları Kurumunun kendi zeytin paketleme tesislerinde sofralık zeytin haline getirilmektedir.

Devamını Oku
14 KAS

İşyurtları Kurumu Yatırımlarını Artırarak 82 Ayrı Tesisi Faaliyete Geçirdi

Başkanlık 14 Kasım 2017 Salı

Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmesi amacıyla İşyurtları Kurumu, Nisan 2015-Ekim 2017 döneminde 39 ayrı işyurdu müdürlüğünde sekseniki ayrı tesis ve atölyenin yapımı tamamlayarak açılışını yaptı. Yapımı devam eden 11 ayrı işyurdu müdürlüğündeki 13 tesis ve atölyenin inşaatının 2017 yılı Ocak ayında tamamlanması ve faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Devamını Oku

Hızlı Menü