HABERLER

30 MAR

İşyurtları Kurumunca Kırıkhan Açık Ceza İnfaz Kurumunda Yapılacak Boya Üretim Tesisi İle Toner Dolum Tesisinin Temeli Atıldı

Başkanlık 30 Mart 2017 Perşembe

İşyurtları Kurumunca Kırıkhan Açık Ceza İnfaz Kurumuna yapılacak boya üretim tesisi ile toner dolum tesisinin temeli 22 Mart 2017 tarihinde atıldı. 800 metrekare büyüklüğünde ve dört katlı tesisin temel atma törenine Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Gökhan KAPAĞAN, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın Murat KALKAN Kaymakamı Sayın Mustafa ELKAYIRAN, Belediye Başkanı Sayın Ayhan YAVUZ ile Kırıkhan Adalet Sarayında görevli hakim ve Cumhuriyet savcıları katıldı.

Devamını Oku
29 MAR

İşyurtları Kurumunca Alaşehir M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kurulan Tekstil Atölyesinde Üretilen Eşofmanlar Büyük Beğeni Topluyor

Başkanlık 29 Mart 2017 Çarşamba

İşyurtları Kurumunca; meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması, meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerini geliştirmesi amacıyla Alaşehir M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kurulan tekstil atölyesinde üretilen eşofmanlar kalitesi ve tasarımı büyük ile beğeni topluyor.

Devamını Oku
28 MAR

Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumunu Ziyaret Etti

Başkanlık 28 Mart 2017 Salı

22 Mart 2017 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ Sinop Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek, hükümlülere verilen meslek edindirme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ'a ziyareti Sinop Valisi Sayın Hasan İPEK, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Duygu BAYAR, Sinop Milletvekili Sayın Nazım MAVİŞ ile Karabük Milletvekili Sayın Cumhur ÜNAL eşlik etti.

Devamını Oku
24 MAR

İşyurtları Kurumunca 2017 Yılının İkinci Fuarı İstanbul'da Düzenlenecektir

Başkanlık 24 Mart 2017 Cuma

İşyurtları Kurumunca; Dünyada ve Ülkemizde bir örneği olmayan ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla "Ürün ve El Sanatları Fuarı" düzenlenmektedir. Fuarlarda ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından mesleki eğitim kapsamında üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenmekte, ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilmektedir.

Devamını Oku
22 MAR

Seydikemer Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce Hükümlülere Başarılı Meslek Eğitimleri Veriliyor

Başkanlık 22 Mart 2017 Çarşamba

Seydikemer Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce başta tarım olmak üzere onsekiz ayrı işkolunda hükümlülere başarılı mesleki eğitimler veriliyor. 37 dönüm arazide zeytincilik, 3 dönüm arazide seracılık yapıldığı Seydikemer Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce hükümlülere toprak bakımı, sulama, gübreleme, ilaçlama, tarım makinelerini kullanma başta olmak üzere "iyi tarım uygulamaları" konularında uzmanlardan eğitim verilmektedir.

Devamını Oku

Hızlı Menü