HABERLER

30 MAY

Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Transfer Baskı (süblimasyon Baskı) Atölyesi Kuruldu

Başkanlık 30 Mayıs 2016 Pazartesi

Hükümlü ve tutuklulara hediyelik eşya üretimi konusunda günümüzde yaygın olarak kullanılan "transfer baskı (süblimasyon baskı) tekniğinin" öğretilmesi, bu alanda kullanılan teknolojiler hakkında bilgi verilmesi, başta photoshop olmak üzere bu alanda kullanılan programlar hakkında eğitim almaları amacıyla Niğde Üniversitesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu işbirliği ile hazırlanan "Neticede Her Şey Güzel Olacak" isimli Proje kapsamında "Transfer Baskı (Süblimasyon Baskı) Atölyesi" kuruldu.

Devamını Oku
27 MAY

Gümüş Ve Oltu Taşı Hediyelik Eşya Tasarımı Ve Üretimi Konusunda İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında Toplantı Yapıldı

Başkanlık 27 Mayıs 2016 Cuma

İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında 27 Mayıs 2016 tarihinde gümüş ve oltu taşı hediyelik eşya tasarımı ve üretimi konusunda değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Ankara 2 Nolu L Tipi, Balıkesir L Tipi, Diyarbakır E Tipi, Mardin E Tipi, Midyat M Tipi, İzmir 2 Nolu T Tipi ve Oltu T Tipi Ceza İnfaz Kurumlarının atölye şefleri katıldı.

Devamını Oku
26 MAY

İşyurtlarında Sürdürülen Hayvancılık Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Amacıyla İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Başkanlık 26 Mayıs 2016 Perşembe

24 Mayıs 2016 tarihinde İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında; Dalaman, Edirne, Foça, Niğde, Kırşehir, Kalecik, Kars Açık Ceza İnfaz Kurumu kurum birinci müdür, ikinci müdürü ve veterinerlerin katılımı ile işyurtlarında sürdürülen hayvancılık faaliyetleri ile hayvan yetiştiriciliği ve bakımı konusunda hükümlülere verilen meslek eğitim çalışmaları konusunda değerlendirme toplantısı yapıldı.

Devamını Oku
24 MAY

Halka Açık Satış Mağazaları Ve Kantinlerde Satılan Ürünler Konusunda İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Başkanlık 24 Mayıs 2016 Salı

23 Mayıs 2016 tarihinde İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında; Ankara, Edirne, Kalecik, Konya ve Toprakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu kurum birinci müdür ve saymanlarının katılımı ile İşyurtları Kurumu Halka Açık Satış Mağazaları ve kantinlerinde satılan ürünler ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Devamını Oku
22 MAY

İşyurtları Kurumu Tarafından 2015 Yılında 21.442 Metrekare Alana Sahip 27 Ayrı Tesisin Yapımı Tamamlanmıştır.

Başkanlık 22 Mayıs 2016 Pazar

İşyurtları Kurumu tarafından 2015 yılında hükümlülerin meslek sahibi olması amacıyla mevcut bulunan tesislere ilave olarak 21.442 metrekare genişliğinde 27 ayrı tesisin yapımı tamamlanmıştır. Bu tesislerin; 5.987 metrekaresini atölye binaları, 600 metrekaresini kanatlı hayvan yetiştirme tesisleri, 982 metrekaresini unlu mamül üretim tesisleri, 7.040 metrekaresini seralar, 4.725 metrekaresini büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirme tesisleri ve 2.108 metrekaresini diğer tesisler oluşturmaktadır.

Devamını Oku

Hızlı Menü