HABERLER

10 TEM

Azerbaycan Adalet Bakanlığı Heyeti İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığını Ziyaret Etti

Başkanlık 10 Temmuz 2015 Cuma

25 Mayıs 2015 tarihinde Azerbaycan Teşkilatı Nezaret Baş İdaresi Başkanı Elçin QASIMOV, Penitensiar Xidmetin Teşkilatı Nezaret İdaresi Başkanı Emin BEXTİYAROV, Bakü Yasamol Mahkemesi Hâkimi Ramin QURBANOV ile Adalet Bakanlığı İdari Teşkilatı Başkanı Tural SADIXOV'dan oluşan heyet İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığını ziyaret etti.

Devamını Oku
10 TEM

Ceza İnfaz Kurumlarında Bulunan Atölyelerdeki İş Güvenliği Ve Çalışan Sağlığı İle İlgili Çalışmalar İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında Yapılan Toplantıda Değerlendirildi

Başkanlık 10 Temmuz 2015 Cuma

Ceza infaz kurumlarında bulunan işyurtlarında meslek eğitimi çalışmaları ile birlikte iş güvenliği ve çalışan sağlığına en üst derece önem verilmekte, bu konudaki ulusal ve uluslararası standartlar takip edilmektedir. Bu kapsamda; işyurtlarındaki iş güvenliği ve çalışan sağlığı ile ilgili çalışmaları değerlendirmek amacıyla sekiz ceza infaz kurumunda görev yapan ve “iş güvenliği sertifikasına” sahip personel ile 15 Haziran 2015 tarihinde İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığında toplantı yapıldı.

Devamını Oku
10 TEM

Ecoprıs Cezaevi İşyurtları Yönetiminde Ekolojik Ekonomi Proje Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Başkanlık 10 Temmuz 2015 Cuma

2014 yılında başlayan ve 2017 yılında tamamlanacak olan “Cezaevi İşyurtları Yönetiminde Ekolojik Ekonomi Proje”si ile ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin eğitiminde yeni modeller oluşturulması ve bu konuda ceza infaz kurumlarında çalışan personele eğitim verilmesidir. Projenin ortakları; Romanya Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Romanya West Üniversitesi, Romanya Timisora Ceza İnfaz Kurumu, Romanya Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi, Portekiz Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Portekiz Beira Üniversitesi, Portekiz Yenilikçi Ceza İnfaz Kurumları Kurumu ve Avrupa Ceza İnfaz Kurumları Birliği’dir.

Devamını Oku
10 TEM

Toprakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu Tarımsal Faaliyetler İle Mobilya Üretiminde Çalışmalarını Yoğun Bir Şekilde Devam Ettiriyor

Başkanlık 10 Temmuz 2015 Cuma

2008 yılında hizmete giren Toprakkale Açık Ceza Kurumunda 268 hükümlü aldıkları meslek eğitimini tarımsal faaliyetler ile mobilya üretiminde çalışarak tecrübeye dönüştürmektedir. Toprakkale Açık Ceza İnfaz Kurumunda; meyve ve sebze üretiminin yanında zeytinyağı, nar ekşisi, biber salçası ve şalgam üretimi gerçekleştirilmekte, kuruma ait arazide 3.200 elma, 3.000 nar, 1.366 zeytin ve 275 japon eriği ağacı bulunmaktadır.

Devamını Oku

Hızlı Menü