HABERLER

31 TEM

İşyurtları Kurumu Bu Yıl Yedincisi Düzenlenen Ankara Festivalinde Büyük İlgi Gördü

Başkanlık 31 Temmuz 2017 Pazartesi

29 Temmuz 2017 tarihinde açılışı yapılan ve bu yıl yedincisi düzenlenen "Ankara Festivalinde" İşyurtları Kurumu standı büyük ilgi gördü. İşyurtları Kurumunca bu yıl ilk kez katılım sağlanan "Ankara Festivalinde" hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstil ve hediyelik eşyaya kadar çeşitli ürünler sergilenmekte ve satışı yapılmakta, ayrıca ceza infaz kurumlarında sürdürülen eğitim, meslek eğitim çalışmaları ve psiko sosyal çalışmalar hakkında ziyaretçilere bilgi verilmektedir.

Devamını Oku
27 TEM

İşyurtları Kurumunca Doğal Kaya Tuzundan Üretilen Ürünler Büyük İlgi Görüyor

Başkanlık 27 Temmuz 2017 Perşembe

İşyurtları Kurumunca Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne kurulan "Tuz İşleme Atölyesinde" üretilen ürünler büyük ilgi görüyor. Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüce içinde seksenden fazla mineral bulunan ve Dünya'nın en kaliteli tuzu olarak bilinen Çankırı Kaya Tuzundan imal edilen sofralık tuz, lamba, sabun, tespih, kolye ve bileklikler üretilmektedir. Üretilen bu ürünler İşyurtları Kurumu Satış Mağazalarında ve Fuarlarında satışa sunulmaktadır.

Devamını Oku
26 TEM

Yoğun İlgi Gören İşyurtları Kurumu Yozgat Fuarı Sona Erdi

Başkanlık 26 Temmuz 2017 Çarşamba

7 Temmuz 2017 tarihinde açılışı yapılan Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Yozgat'ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve hükümlülerin el emeği göz nuru ürünlerinin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu “2'inci Ürün ve El Sanatları Yozgat Fuarı” bu yıl da Cumhuriyet Meydanında düzenlenmiş ve Fuar 11 Temmuz 2017 tarihinde sona ermiştir.

Devamını Oku
25 TEM

İşyurtları Kurumunca 2017 Yılının Beşinci Fuarı Denizli'de Yapılacaktır

Başkanlık 25 Temmuz 2017 Salı

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Denizli'de ilk kez düzenlenecek “İşyurtları Kurumu Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın açılışı 4 Ağustos 2017 tarihinde saat 10'da Adalet Park Karşısı Otopark Alanında yapılacaktır. Fuar 4-9 Ağustos 2017 tarihleri arasında açık kalacak ve saat 10.00-19.00 arası ziyaret edilebilecektir.

Devamını Oku
24 TEM

İşyurtları Kurumunca Açılışı Yapılan Sosyal Tesis Alabalığı İle Büyük Beğeni Topluyor

Başkanlık 24 Temmuz 2017 Pazartesi

İşyurtları Kurumunca Gümüşhacıköy Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne açılışı yapılan sosyal tesiste üretilen alabalıklar büyük beğeni topluyor. Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla Gümüşhacıköy Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünde 10.000 balık kapasiteli alabalık üretim tesisi kurulmuş, burada veteriner kontrolünde üretilen alabalıklar sosyal tesiste misafirlerimize ikram edilmekte veya havuzdan temizlenerek satışı yapılmaktadır.

Devamını Oku

Hızlı Menü