HABERLER

31 AĞU

İzmir (şakran) Açık Ceza İnfaz Kurumu Kamu Kurumları İle Güçlü İşbirlikleri Geliştiriyor

Başkanlık 31 Ağustos 2015 Pazartesi

Meslek eğitimi alan yaklaşık 350 hükümlüye çalışarak tecrübe kazanmalarına olanak sağlayan İzmir (Şakran) Açık Ceza İnfaz Kurumu kamu kurumları ile güçlü işbirlikleri geliştiriyor. Çalışmaları yerinde görmek ve kurum müdürleri ile işyurdu faaliyetlerini değerlendirmek amacıyla İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer İzmir Ceza İnfaz Kurumları kampüsünü ziyaret etti.

Devamını Oku
20 AĞU

Atıkların Geri Dönüştürülmesi İle Ekonomiye Kazandırılması Konusunda İzmir Aliağa Açık Ceza İnfaz Kurumunda Başlatılan Pilot Uygulama Başarılı Sonuçlar Verdi

Başkanlık 20 Ağustos 2015 Perşembe

Enerji tasarrufu sağlaması ve ekonomiye katkı oluşturması amacıyla İzmir Açık Ceza İnfaz Kurumunda katı atıkların geri dönüşüm çalışmalarına başlanmıştır. Kısa bir süre önce başlayan çalışmalar sonucunda başta olmak metal, kağıt ve plastik başta olmak üzere 110.180 kilogram katı atık madde toplanarak ekonomiye kazandırılmıştır.

Devamını Oku
19 AĞU

Bergama Açık Ceza İnfaz Kurumunda “iyi Tarım Uygulamaları” Konusunda Hükümlülere Meslek Eğitimi Verilmektedir

Başkanlık 19 Ağustos 2015 Çarşamba

Bergama Açık Ceza İnfaz Kurumunda başta seracılık, sebze ve meyve yetiştiriciliği, ağaç budama, olmak üzere tarımsal alanda “iyi tarım uygulamaları” konusunda eğitim verilerek, hükümlülerin ceza infaz kurumundan tahliye olduktan sonra kendi işlerini kurabilmeleri veya bu alanda çalışabilmeleri sağlanmaktadır.

Devamını Oku
14 AĞU

İşyurtları Kurumunca Bu Yıl Üretimine Başlanan Stor Ve Zebra Perdeler Kamu Kurumları Tarafından Büyük Bir Beğeniyle Karşılanıyor

Başkanlık 14 Ağustos 2015 Cuma

İşyurtları kurumu üretim yelpazesini genişleterek; gerek ceza infaz kurumlarının gerek Adalet Saraylarının gerekse diğer kamu kurumlarının ihtiyacı olan “stor ve zebra perde” üretimine 2015 yılında başladı. İzmir 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda oluşturulan üç ayrı perde atölyesinde üretim çalışmaları devam eden stor ve zebra perdeler gerek estetik görüntüsü gerekse ekonomik fiyatıyla kamu kurumları tarafından büyük bir beğeniyle karşılanmakta ve talep görmektedir.

Devamını Oku

Hızlı Menü